Jak vydělat a zbohatnout pomocí kryptoměn?

Úvod do investičního kryptosvěta

V prvé řadě je třeba si uvědomit, že kryptoměny jsou velmi volatilní a nelze předem určit, jaká mince bude zrovna ta, u které příjde MOON. Další z prvních věcí by měla být analýza trhu, a to ve smyslu nalezení kvalitního coinu. Ne všechny mince jsou totiž kvalitní, tím myslím, že například nemají reálné využití, jsou pomalé, či zastaralé atd.

Další krok by měl vést k nákupu. Je nutné vybrat si kvalitní burzu, kde budete nakupovat. Doporučil bych určitě Bittrex, Binance, Coinbase (s šikovnou aplikací, lze nakoupit platební kartou), CoinMamaKraken, BitStamp. Existuje řada dalších kryptoburz, tyto jsou ale nejznámější.

HODL nebo TRADING?

Pak se nabízí otázka, zda se po nákupu kryptoměny, či kryptoměn vydáte cestou dlouhodobého držení (a vytrváte), případně cestou tradingu. Obě varianty mají své kouzlo, někomu vyhovuje obojí, někdo zase zůstává u jedné věci.

Jedenáctero přikázání
  • Nespěchejte, buďte trpěliví. Byla by škoda se unáhlit špatným prodejem, či načasováním.
  • Investujte postupně pravidelně a diverzifikujte. Najděte si více coinů, do kterých budete investovat.
  • Nevěřte tipům na internetu a prognózám cen, v kryptosvětě nic nefunguje podle předpovědí.
  • Vyvarujte se přeposílání vašich privátních klíčů, bezpečnostních frází, hesel k účtům, atp.
  • Vždy používejte dvoufaktorové ověření na burzách a online peněženkách, zvolte silná hesla.
  • Adresu, kde budete krypto posílat si alespoň 3x zkontrolujte. Vyvarujete se nenávratným ztrátám.
  • Investujte tolik, kolik jste ochotni ztratit. Nikdy si nepůjčujte peníze na kryptoměny, jsou velmi volatilní.
  • Zůstaňte v obraze. Čtěte novinky, aby jste měli přehled.
  • Dejte si pozor na neznámá ICO. Vše, co slibuje rychlý a jistý zisk je podvod.
  • Když příjde MOON vaši mince a vyděláte, neprodejte všechno, jen část.
  • Když bude trh na dně, nakupujte, jako o život. Když bude trh v oblacích a vy jste vydělali, část prodejte.
Jak investovat?

Nejjednodušší je nakoupit Bitcoin (BTC) a zaslat jej na vybranou burzu. Zde si pak za něj můžete nakoupit jakékoliv kryptoměny. Pozor! Každá burza má odlišné kryptoměny. Ty hlavní jsou všude (LTC, ETH, BTC, XMR, ZEC, XRP…), ale pokud máte zálusk na něco jiného, udělejte si research na CoinMarketCap, kde si na dané kryptoměně rozklikněte Markets a dozvíte se, kde je daný coin obchodovatelný a za kolik. Jakmile nakoupíte, přichází otázka, zda vše nechat na burze, či si poslat na svou peněženku, případně hardwarovou peněženku. Z vlastních zkušeností mohu říci, že se vyplatí nechat část na burze pro případ, že budete chtít rychle obchodovat a zbytek je fajn si „schovat k sobě“ na peněženku, kde jsou vaše kryptoměny v relativním bezpečí (v úplném bezpečí jsou na hardware wallet). Až se do toho dostanete, je dobré investovat pravidelně. Trh se hýbe nahoru a dolů, lze tak nakoupit dobře, pokud se bavíme o spodní hranici cen při nákupu. Pravidelně tedy sledujte trh a vyčkávejte na tu správnou chvíli.

Několik slov na závěr

Zalíbila se vám představa držení, či tradingu kryptoměn? Pokud ano, vyzkoušejte to. Pokud tomu ale nevěříte a říkáte si, že to není pro vás, neinvestujte. Trh se mění každou minutu a někdy i o desítky procent oběma směry, není to tudiž obchodování pro konzervativní investory (lze najít kryptoměny kryté například dolarem, které se řídí aktuálním kurzem USD, dejme tomu takový Tether – USDT). Pokud se ale nebojíte, věříte této fintech revoluci, investujte.

Odkazy

Informace o kryptoměně ZCash

Informace o kryptoměně Monero

Co je to Ethereum?

Jak obchodovat kryptoměny?